“Kënga Magjike po afron”, këtë vit diçka e papritur u soll nga festivali

Festivali i njohur "Kënga Magjike 2018", pritet të fillojë më 5 dhjetor.

ShowBiz

30/11/2018 08:59

Tashmë është bërë e ditur se edicioni i 20-të i festivalit “Kënga Magjike”, pritet të fillojë më 5 dhjetor, shkruan lajmi.net.

Megjithatë, këtë vit janë janë paralajmëruar shumë surpriza, njëra prej të cilave është zbuluar për të gjithë shikuesit e festivalit.

“Këtë 20 vjetor festivali “Kënga Magjike”, sjell një risi teknologjike. Për herë të parë në Shqipëri Livestream në VR. Mund të përjetoni emocionet e skenës edhe nga shtëpia nëpërmjet realitetit virtual. Kënga Magjike po afron”, shkruan në faqen e Këngës Magjike në Instagram.

Fifi dhe Mc Kresha, Ronela Hajati, Roza Radi, Kejsi Tola janë vetëm disa nga emrat e njohur që janë pjesë e “Kënga Magjike 2018”. /Lajmi.net/

https://www.instagram.com/p/BqxTeJ7FNC_/