lajmi.net

Kënga e tifozëve për Januzajn

Adnan Januzaj shkëlqeu sërish për Manchester Unitedin të shtunën, kur shënoi gol pas një veprimi magjik me çka e shmangu një mbrojtës të West Ham Unitedit dhe realizoi golin e dytë në fitoren 3:1  të kampionit të Premierligës në Old Trafford. Dhe, nuk duhet të çuditeni se tifozët e Unitedit janë të kënaqur me depërtimin…

Sport

23/12/2013 15:17

Adnan Januzaj shkëlqeu sërish për Manchester Unitedin të shtunën, kur shënoi gol pas një veprimi magjik me çka e shmangu një mbrojtës të West Ham Unitedit dhe realizoi golin e dytë në fitoren 3:1  të kampionit të Premierligës në Old Trafford.

Dhe, nuk duhet të çuditeni se tifozët e Unitedit janë të kënaqur me depërtimin e tij këtë edicion dhe paraqitjet mbresëlënëse nga kosovari.

Për nder të tij, ata kanë përgatitur një këngë të re për Januzajn, që këndohet nën melodinë e “Ooh Wakka-Doo-Wakka-Day” nga Gilbert O’Sullivan.

Origjinali i tekstit:

“I want to tell you, I might as well do,

About a boy who do anything,

He comes from Belgium, his name is Adnan,

Januzaj, Januzaj, Januzaj”

Kënga e tifozëve për Januzajn

Adnan Januzaj është aktualisht një prej futbollistëve më të përfolur në Evropë. Ylli kosovar shkëlqeu në fundjavë duke realizuar dy gola në debutimin e tij si titullar i Manchester Unitedit në Premierligë, në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit. Kjo ka bërë që ai të lavdërohet anembanë, dhe si rezultat menjëherë ka fituar një këngë nga përkrahësit…

Sport

07/10/2013 16:12

Adnan Januzaj është aktualisht një prej futbollistëve më të përfolur në Evropë.

Ylli kosovar shkëlqeu në fundjavë duke realizuar dy gola në debutimin e tij si titullar i Manchester Unitedit në Premierligë, në fitoren 2-1 ndaj Sunderlandit.

Kjo ka bërë që ai të lavdërohet anembanë, dhe si rezultat menjëherë ka fituar një këngë nga përkrahësit e gjigantit anglez.

Tifozët e Manchester Unitedit brohoritën emrin e tij në Stadium of Light, ku Januzaj vërtetë bëri dritë duke shënuar dy gola të bukur që udhëhoqën ekipin drejt një fitoreje të vështirë por shumë të rëndësishme.