Kawhi mban gjallë shpresat e Raptors, ngushtohet seria

8:13 | 20 Maj 2019

Toronto Raptors ka arritur fitore sensacionale pas dy kohëve shtesë 118-112 ndaj Milwaukee Bucks dhe kështu seria është ngushtuar në 1-2.

Topa të humbur, gjuajtje të pasakta ishin karakteristikat kryesore të ndeshjes së tretë finale në Konferencën e Lindjes.

Por padyshim diferenca ishte Kawhi Leonard, i cili shpërtheu me 36 pikë, 9 kërcime dhe 5 asiste, transmeton lajmi.net.

Te Raptors paraqitje të mirë pati Siakam me 25 pikë dhe 11 kërcime, ndërsa Powell shtoi edhe 19 të tjera.

Në ndeshjen e mbrëmshme në hije ishte Giannis Antetokounmp, i cili realizoi vetëm 12 pikë, por shtoi 23 kërcime.

Ish-basketbollisti i Cavaliers, George Hill ishte në formë për Bucks, pasi shënoi 24 pikë dhe dha dy asiste. /Lajmi.net/