Katër pyetjet që presin përgjigje pas gjetjes së trupit të Emiliano Sala – Lajmi.net
Katër pyetjet që presin përgjigje pas gjetjes së trupit të Emiliano Sala
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliPremier LeagueSport 15:05, 8 February 2019
Policia e Dortest të enjten në mbrëmje ka njoftuar se ekipet e mjekësisë ligjore kanë identifikuar se trupi i pajetë i nxjerrë nga rrënojat e avionit të rrëzuar është i sulmuesit të Emiliano Sala.

Për sulmuesin argjentinas nuk dihej asgjë që nga e hëna e 21 janarit, kur ai po fluturonte drejt Cardiffit me një aeroplan privat së bashku me pilotin David Ibbotson, shkruan lajmi.net.

Ekipet kërkuese të dielën kanë gjetur avionin në një thellësi të ujit prej 63 metra.

Pas konfirmimit të vdekjes së Emiliano Sala, familja, miqtë, kolegët dhe të gjithë janë në pritje të përgjigjeve të këtyre katër pyetjeve:

Çfarë ndodhi me pilotin David Ibbotson?

Cilat ishin shkaqet e aksidentit?

Kush janë përgjegjësit e këtij aksidentit?

Si do të zgjidhet konflikti që ka nisur midis Cardiffit dhe Nantes?/Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO