Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Katër ndeshje interesante luhen sot në Ligën e Evropës

8:08 | 6 Gusht 2020

Liga e Evropës vazhdon edhe sot (e enjte) me katër ndeshje shumë interesante.

Sigurisht që ndeshja kryesore do të jetë ajo mes Sevillas dhe Romës, ku të dy skuadrat do të kërkojnë çerekfinalen, në përballjen që fillon nga ora 21:00, shkruan lajmi.net.

Kjo është e vetmja ndeshja e ditës së sotme që fituesi përcaktohet pas një përballjeje, dhe atë në terren neutral.

Ndeshja mes Sevillas dhe Romës luhet ë Duisburg të Gjermanisë.

Tri ndeshjet tjera, janë sfida kthyese, dhe përballjet e para ishin zhvilluar para pezullimit të futbollit.

Ndeshjet që luhen sot në Ligën e Evropës:

Bayer Leverkusen – Rangers

Sevilla – Roma

Basel – Eintracht Frankfurt

Wolves – Olympiacos

/Lajmi.net/