Katër lojtarë të Realit dhe dy të Barcës në formacionin e fansave të UEFA-s për vitin 2018 – Lajmi.net
Katër lojtarë të Realit dhe dy të Barcës në formacionin e fansave të UEFA-s për vitin 2018
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 16:13, 11 January 2019
Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë zënë vend në formacionin e fansave të UEFA-s për vitin 2018.

Pas një muaj votim, ekipi i vitit 2018 i fansave të UEFA-s është zbuluar.

Yjet e futbollit si Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Kylian Mbappe janë pjesë e këtij formacioni.

Ky formacion i fansave të UEFA-s dominohet nga Real Madrid, që ka katër lojtarë, ndjekur Chelsea dhe Barcelona me nga dy lojtarë, ndërsa me nga një lojtar janë PSG, Liverpool dhe Juventus.

Ter Stegen i Barcelonës, është votuar si portieri më i mirë, ndërsa faza e mbrojtjes përbëhet nga Sergio Ramos, Rapahel Varane, Virgil van Dijk dhe Marcelo.

Eden Hazard, N’Golo Kante dhe Luka Modric janë në mesfushë, për të vazhduar me sulmin, ku janë Kylian Mbappe, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO