Katastrofë për Barcelonën (FOTO)

Barcelona mund të përballen me një padi nga skuadra kineze Guangzhou Evergrande.

Sport

14/07/2017 17:57

Mediet e huaja raportojnë se Guangzhou Evergrande dëshiron ta padisë Barcelonën për mënyrën se si po i qaset lojtarit të tyre, Paulinho.

Barcelona është e interesuar të nënshkruaj me mesfushorin Paulinho, por deri më tani e ka pasur shumë të vështirë të arrij marrëveshje me Guangzhou, edhe pse dëshira e lojtarit është rikthimi në Evropë.

Këmbëngulësia e Barcelonës dhe kontaktet e vazhdueshme me lojtarin, kanë bërë që Guanzhou të dërgojë një padi në FIFA./Lajmi.net/