Karikatura e ditës (Foto)

Juventusi ka shënuar fitore në shtëpi ndaj Real Madridit me rezultat 2-1, ndërsa ka qenë pikërisht kjo tema kryesore e karikaturës së radhës të publikuar nga goal.com.

Sport

06/05/2015 19:58

Juventusi ka shënuar fitore me rezultat 2-1 në takimin ndaj skuadrës së Real Madridit.

Dhe, mbrojtësi i skuadrës italiane, Giorgio Chiellini ishte fenomenal në këtë takim duke neutralizuar disa lojtarë, e në veçanti Gareth Balen.

Dhe, pasi Keane ka thënë se Reali dje luajti me dhjetë lojtarë në fushë, në karikaturën e Omar Momanit shihet Ronaldo duke numëruar bashkëlojtarët e tij, ndërsa Bale mbahet i fshehur nga Chiellini.

Karikatura