Kapen 34 kilogramë kokainë në kamionin e shqiptarit në Itali

Një shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë italiane, pasi në kamionin e tij u gjetën 34 kilogramë kokainë, e cila kap vlerën e tre milionë eurove.

Bota

05/07/2022 23:37

Shoferi shqiptar po udhëtonte drejt veriut të Italisë derisa u ndalua në autostradën Brenner, për një kontroll nga policia rrugore në pikën e pagesës në Vipiteno.

Ai u transferua në burgun e Bolzanos dhe këto ditë pritet të dalë para gjykatës.

Shqiptari mund të përballet me burgim nga nëntë deri në 30 vjet.

Sipas medieve italiane, droga ishte e destinuar për tregun e Tirolit të Jugut.