Kanye West fshin të gjitha postimet e tij në Instagram pas vdekjes së mikut të ngushtë

18:45 | 30 Nentor 2021

Ai ka fshirë të gjitha postimet në faqen e tij pas vdekjes së mikut, Virgil Abloh.

Reperi 44-vjeçar, i cili ka 9.5 milionë ndjekës në faqen e tij në rrjetet sociale, hoqi të hënën të gjitha fotot nga llogaria e tij, transmeton lajmi.net.

Ai gjithashtu vjen vetëm disa ditë pasi Kanye, i cili ligjërisht ndryshoi emrin e tij në Ye në tetor, ndau një foto të tij dhe Kim duke u puthur në faqe mes spekulimeve se ajo tani po takohet me Pete Davidson.

Faqja e Instagram-it e Kanye u bë bosh plotësisht rreth 24 orë pasi u zbulua se stilisti Virgil kishte vdekur nga kanceri. Reperi nuk ka dhënë ende një deklaratë për vdekjen, por dyshja thuhet se janë miq tepër të ngushtë.

Sipas TMZ, një nga herët e fundit që ata janë parë ka qenë gjatë eventit DONDA të reperit në Çikago.

Ajo që ka mbetur në Instagram Story që ka mbetur në faqen e tij thjesht ndan një lidhje me Donda Live, e cila nga ana tjetër i bën homazh Virgil./Lajmi.net/