Kanye West akuzohet se ka tradhtuar Kim Kardashian me një këngëtare të njohur gjatë kohës sa kanë qenë të martuar

15:59 | 15 Shtator 2021

Reperi akuzohet se ka tradhtuar Kim Kardashian me një këngëtare të profilit të lartë, ndërsa ajo po përpiqej të rifitonte besimin e saj pas lindjes së fëmijës së tyre të dytë.

Ndarja e reperit polemik nga ylli i televizionit real – Kim – me të cilin ai ka katër fëmijë – u konfirmua në shkurt, gjashtë vjet pas martesës së tyre romantike italiane, transmeton lajmi.net.

Burimet kanë pohuar që atëherë ai ishte jobesnik ndaj gruas së tij menjëherë pasi mirëpriti djalin Saint, tani pesë vjeç – me gruan tjetër që besohet të jetë një yll global në të drejtën e saj.

Një i brendshëm tha për The Sun: “Kanye mashtroi Kim me një këngëtare të listës A. Në kohën kur ndodhi, Kanye kryesisht jetonte në jastëkun e tij të beqarisë në Hollywood sepse ishte më afër studios së tij dhe ai nuk do të shkonte në shtëpi tek Kim dhe foshnja e porsalindur kur ai po festonte vonë në studio”.

Burimi shtoi se pabesia e Kanye erdhi gjatë një periudhe të trazuar në martesën e tyre, me Kim-in e ndërgjegjshëm për trupin duke u stërvitur në mëngjes herët, pasi kishte shtuar peshë gjatë shtatzënisë, ndërsa ai shpesh qëndronte larg shtëpisë së familjes.

Pjesa e reperit Hurricane – një nga hapat nga albumi i tij i fundit, Donda – gjithashtu nxiti thashethemet e tradhtisë me tekstet e saj sugjestive, raporton PageSix.

‘Këtu po veproj’ shumë i pasur / Këtu shkoj me një zog të ri / Dhe e di cila është e vërteta / Ende luan ‘pas dy fëmijëve / ashtë shumë për tu tretur kur jeta jote lëviz gjithmonë’ ‘ai rrepon gjatë pista, një bashkëpunim me The Weeknd.

“Kënga është në një farë mënyre dëshmia e tij për gjithçka që bëri keq dhe duke marrë përgjegjësi për prishjen e martesës së tyre,” tha një burim për kuptimin e mundshëm të këngës./Lajmi.net/