Kane në Real Madrid, brenda janarit

10:37 | 16 Janar 2016

Foto nga: http://lajmi.net/kane-ne-real-madrid-brenda-janarit/

Sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane do të transferohet në Real Madrid, gjatë këtij afati kalimtar të janarit.

Real Madrid dëshiron ta transferojë sulmuesin e Tottenhamit, Harry Kane, gjatë këtij afati kalimtar të janarit.

Sipas mediave spanjolle, “Los Blancos” planifikojnë blerjen e reprezentuesit anglez, para hyrjes në fuqi të dënimit të FIFA-së që do t’ua pamundësojë përforcimet deri në verën e vitit 2017, përcjell “Lajmi.net”.

Kane ka shkëlqyer me paraqitjet e tij në Tottenham duke u shndërruar në një prej futbollistëve më të kërkuar në Evropë.

Dhe, Real Madrid e pret në Santiago Bernabeu.