Edi Rama i merr në ushtrinë e Shqipërisë kampionet e Kosovës

Kryeministri i Shqipërsië, Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale ka treguar rreth takimit që ka pasur me kampionet olimpike të Kosovës. Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova nga sot janë simbolet më të reja të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, shkruan Lajmi.net Këtë lajm e dha sot i pari i Shqipërisë përmes…

Sport

29/03/2023 11:27

Kryeministri i Shqipërsië, Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale ka treguar rreth takimit që ka pasur me kampionet olimpike të Kosovës.

Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova nga sot janë simbolet më të reja të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, shkruan Lajmi.net

Këtë lajm e dha sot i pari i Shqipërisë përmes rrjeteve sociale.

“Me tre kampionet shqiptare, Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi, vajzat e mahnitshme të Kosovës dhe simbolet e reja të Forcave të Armatosura të Shqipërisë”, ka shkruar në rrjetet sociale Edi Rama.

Kujtojmë që Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi së fundmi fituan medaljen e argjendtë në Grand Slamin e Tblilist të Gjeorgjisë./Lajmi.net/