Kaka ringjall Milanin

Leite Kaka e udhëhoqi Milanin drejt fillimit të mbarë në vitin 2014. Rossonerët mposhtën Atalantan me rezultat 3:0 në San Siro, në ballafaqimin e vlefshëm për xhiron e 18’të në Serie A. Ylli brazilian realizoi golin e tij të 100’të me Milanin kur e kaloi skuadrën e tij në epërsi në minutën e 35’të. Kaka…

Sport

06/01/2014 15:57

Leite Kaka e udhëhoqi Milanin drejt fillimit të mbarë në vitin 2014.

Rossonerët mposhtën Atalantan me rezultat 3:0 në San Siro, në ballafaqimin e vlefshëm për xhiron e 18’të në Serie A. Ylli brazilian realizoi golin e tij të 100’të me Milanin kur e kaloi skuadrën e tij në epërsi në minutën e 35’të.

Kaka shënoi sërish pas intervalit duke dyfishuar avantazhin e Rossonerëve në minutën e 65’të. Kurse, rezultatin përfundimtar dhe fitoren bindëse të Milanit e vulosi i riu Bryan Cristante.

Me këtë fitore, Milani ngjitet në kuotën e 22 pikëve, në pozitën e dhjetë.

Milan – Atalanta               3:0

Catania – Bologna             2:0

Genoa – Sassuolo            2:0

Parma – Torino                 3:1

Udinese – Verona           1:3