Kahn ka një këshillë për Buffonin pas eliminimit nga Real Madrid – Lajmi.net
Kahn ka një këshillë për Buffonin pas eliminimit nga Real Madrid
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 10:22, 13 April 2018
Oliver Kahn beson se Gianluigi Buffon duhet të largohet në momentin e duhur.

Oliver Kahn ka këshillaur kapitenin e Juventusit, Gianluigi Buffon ta përfundojë karrierën, pas këtij sezoni.

Ai beson se Buffon duhet të largohet në momentin e duhur.

“A duhet të pensionohet Buffoni? Është pyetje e rëndësishme. Po, nëse ai gjen kohën e duhur për t’i dhënë fund karrierës”, tha Kahn për Bild.

“Nëse ju nuk bëni hapin e duhur, në kohën e duhur për t’u pensionuar, një ditë do t’ju dhembë shumë. Shembull, Philipp Lahm, u largua në kohën e duhur”, shtoi Kahn.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO