‘Ka klube që janë të dëshpëruara qe 15 vjetë dhe trajneri mbetet i njëjti’

Jose Mourinho po vazhdon luftën e tij me deklarata kundër trajnerit të Arsenalit, Arsene Wenger.

Sport

16/08/2015 09:48

Së fundmi dy strategët e futbollit u takuan në finalen e Community Shield ku Wenger triumfoi dhe nuk ia shtrëngoifare dorën homologut portugez.

I pyetur nga gazetarët se nëse është i befasuar që Pellegrini mbetet te Man City edhe pse edicionin e kaluarnuk fitoi asnjë titull, Mourinho u përgjigjë: ”Pse? Ka klube të tjera që janë të dëshpëruara qe 15 vjetë dhe trajneri mbetet i njëjti”.

Manchester City dhe Chelsea takohen sot me fillim nga ora 17:00 në Etihad Stadium.