Ka filluar regjistrimi i deputetëve të rinj (Foto)

10:13 | 26 Korrik 2017

Dukagjin Gorani nga Lëvizja Vetëvendosje, Ilir Deda nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa dhe Rasim Selmanaj janë të parët që kanë nisur regjistrimin.

Regjistrimi është paraparë të bëhet gjatë tri ditëve (26, 27, 28 korrik). Ndërsa seanca konstituive do të mbahet më 3 gusht, ku do të bëhet betimi i deputetëve.

Gjithashtu në këtë seancë pritet të zgjidhet edhe kryetari i ri i Kuvendit si dhe nënkryetarët, por koalicioni fitues i zgjedhjeve PDK-AAK-Nisma (PAN) ende nuk ka bërë publike emrin e kandidatit për kryetar. Gjithashtu ende nuk dihet nëse ky koalicion i ka votat e nevojshme (61) për zgjedhjen e kryeparlamentarit dhe të Qeverisë së re. /Lajmi.net/

20399303_1638485792869329_1095509442_o

20427050_1638485476202694_626224128_o