Juventusi vazhdon betejën ligjore për titullin e vitit 2006 – Lajmi.net
Juventusi vazhdon betejën ligjore për titullin e vitit 2006
Autori: Lajmi.net Serie ASport 19:45, 12 January 2019
Juventus zyrtarisht ka paraqitur një tjetër ankesë për titullin e vitit 2006 të Serie A të humbur në tavolinë.

Në skandalin e Calciopolit të vitit 2006, ‘Bianconerëve’ iu kishin marrë dy tituj të Serie A, me atë të vitit 2005 që nuk i takoi askujt, dhe atë të vitit 2006 që iu dhurua Interit.

Milan, edhe pse kishte përfunduar në vendin e dytë, nuk e mori këtë titull në tavolinë, që po ashtu ishte dënuar së bashku me Lazion, Fiorentinën, Reggina dhe Arezo.

Juventusi deri më tani ka bërë disa ankesa të vazhdueshme për të rikthyer titullin e vitit 2006, të cilin e mban Interi.

Pas veprimit të fundit i cili u refuzua, sot liderët e Serie A kanë paraqitur një tjetër ankesë në kolegjin e gjykatës ‘Garanzia dello Sport’./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO