Juventusi fiton Superkupën e Italisë (Video)

Juventusi ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-0 ndaj Lazios, për të fituar kështu Superkupën e Italisë.

Sport

08/08/2015 15:52

Pjesa e parë përfundoi pa gola dhe ishte mjaft e dobët nga të dyja skuadrat.

Në pjesën e dytë ndryshuan gjërat. Mandzukic në minutën e 69’ shënon golin e parë për Juventusin, para se Paulo Dybala në minutën e 73’ të dyfishojë epërsinë e Biankonerëve.

Deri në fund nuk kishte ndonjë gol tjetër, dhe kështu ndeshja përfundon me fitore të Juventusit, i cili arrin që kështu ta fitojë Superkupën e Italisë.

https://vine.co/v/ewdiigrzTjE
https://vine.co/v/ewdJq9Wl1id