Të Infektuar: 14119

Të Shëruar: 10546

Të Vdekur: 563

Juventus synon transferimin e Icardi – ka një plan interesant

23:34 | 14 Shkurt 2020

Juventus është vënë pas shërbimeve të Mauro Icardi.

‘Zonja e vjetër’ do të motivojë skuadrën e PSG që të nënshkruajë me Mauro Icardi gjatë kësaj vere, kështu që ata të kenë mundësi ta blejnë kartonin e tij, bën të ditur ‘Sportmediaset’, transmeton lajmi.net.

Ylli argjentinas është në huazim te Paris Saint Germain, dhe skuadra franceze ka opsionin për të blerë lojtarin në fund të sezonit.

Gjiganti i Ligue 1 nuk janë akoma 100% të bindur për ta blerë lojtarin, por Juve shpreson se mund të ketë ndikim.

Plani i Juventus është që të sigurojnë shërbimet e Icardi, duke dërguar Miralem Pjanic në Paris, si pjesë këmbimi. /Lajmi.net/