Juventus shet Ruganin në Premierligë për 40 milionë euro – Lajmi.net
Juventus shet Ruganin në Premierligë për 40 milionë euro
Autori: Lajmi.net Premier LeagueSport 13:13, 10 July 2018
Juventus ka vendosur ta shesë Ruganin te "Blues" për 40 milionë euro.

Juventus ka shitur mbrojtësin Daniele Rugani në Chelsea.

“Premium Sport” raporton se skuadra kampione nga Serie A ka vendosur ta shesë Ruganin te “Blues” për 40 milionë euro.

Rugani do të përshëndetet së shpejti me ekipin nga Torino duke u nisur për në Premierligë, përcjell “lajmi.net”.

Rugani spekulohet se ishte kërkesë e Maurizio Sarrit i cili pritet të emërohet menaxher i ri i Chelseat. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO