Juventus shet Pogba, blen Witselin

Juventus ka gjetur pasardhësin e Paul Pogbas. Kampioni i Italisë është i interesuar për transferimin e mesfushorit të Zenit St Petersburgut, Axel Witsel.

Sport

10/02/2015 15:00

Paul Pogba pritet të largohet nga Juventus, në fund të këtij sezoni. Ylli francez është duke u shndërruar në një prej futbollistëve më të kërkuar në futbollin evropian.

Dhe, kjo ka detyruar gjigantin italian që të fillojë kërkimin për pasardhësin e tij.

Sipas mediave italiane, krerët e kampionit të Italisë kanë identifikuar mesfushorin e Zenit St Petersburg, Axel Witsel, si zëvendësuesin e francezit.

Reprezentuesi belg iu bashkua Zenitit më 2012 – së bashku me sulmuesin Hulk – për bashkërisht 80 milionë euro.

Por, a është ky një zëvendësues adekuat për një futbollist si Pogba? Kjo është një çështje tjetër.