Juventus përmbysë Tottenhamin, kualifikohet në çerekfinale – Lajmi.net
Juventus përmbysë Tottenhamin, kualifikohet në çerekfinale
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSport 22:37, 7 March 2018
Juve ka triumfuar në Londër 2:1 ndaj Tottenhamit dhe gjeti kualifikimin pasi që sfida e parë në Itali ishte mbyllur 2:2.

Juventusi është kualifikuar me përmbysje në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Juve ka triumfuar në Londër 2:1 ndaj Tottenhamit dhe gjeti kualifikimin pasi që sfida e parë në Itali ishte mbyllur 2:2.

Heung-Min Son kaloi vendësit në epërsi.

Mirëpo, Juve shënoi me Gonzalo Higuain dhe Paulo Dybala.

Deri në fund vendësit nuk shënuan më, kështu që italianët festuan kalimin tutje. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO