Juventus kontakton Raiolan, synohet rikthimi i Pogbas në skuadër

Kampionët e Serie A janë gati të marrin një hap të madh në merkaton e verës.

Sport

03/06/2019 23:27

Skuadra e Juventus raportohet të kenë kontaktuar agjentin e njohur, Mino Raiola, lidhur me Paul Pogba.

Sipas Di Marzio, ‘Biankonerët’ kanë për synim të rikthejnë në skuadër mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba dhe për këtë arsye kanë kontaktuar me Raiolan, transmeton lajmi.net.

United duhet që së shpejti të vendos për të ardhmen e lojtarit, pasi Juve nuk është skuadra e vetme që ka interesim.

Më herët gjatë ditës është raportuar se Real Madrid po ofron deri në tre lojtarë për shërbimet e lojtarit.

Edhe francezi vet ka shprehur dëshirën për kalim tek Real Madrid, por pasi një kohë kishte luajtur me Juven, kjo ofertë mund të jetë joshëse për fituesin e Kupës së Botës. /Lajmi.net/