Juventus ka 3 emra për portier të ri nëse pensionohet Buffon – Lajmi.net
Juventus ka 3 emra për portier të ri nëse pensionohet Buffon
Autori: Lajmi.net Serie ASport 13:32, 10 April 2018
Juventus planifikon sezonin e ri pa kapitenin Gianluigi Buffon.

Gianluigi Buffon ende nuk ka vendosur nëse do të pensionohet nga futbolli pas përfundimit të këtij sezoni.

Mediat italiane raportojnë se Juventus tashmë ka disa emra për pasardhës të tij, si numër dy i Wojciech Szczesnyt.

Consigli, Marchetti dhe Audero janë tre emrat e konsideruar nga Juventus për portier të dytë nga sezoni i ri, përcjell “lajmi.net”.

Szczesny është i sigurt si pasardhës natyral i Buffonit i cili besohet se do të përfundojë karrierën e tij, pas përfundimit të këtij sezoni. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO