Juventus – Barcelona, ‘finale’ për një super futbollist

Juventus dhe Barcelona janë në garë për transferimin e mesfushorit të Fluminense, Gerson.

Sport

11/06/2015 18:25

Juventus dhe Barcelona janë sërish në ballafaqim mes vete.

Pas finales në Ligën e Kampionëve, e fituar nga katalanët, skuadrat janë duke zhvilluar një duel të ri.

Kësaj radhe në tregun e futbollistëve pasi kampioni i Serie A dhe ai i La Ligës janë të interesuar për mesfushorin e Fluminenses, Gerson.

Ai vlerësohet në 20 milionë euro.