Juventus, 30 milionë euro për dy përforcime

Juventus ka arritur marrëveshje me Sassuolon për transferimin e dyshes Simone Zaza e Domenico Berardi.

Sport

17/06/2015 14:38

Drejtuesit e Juventusit dhe Sassuolos kanë arritur marrëveshje për transferimin e dyshes Simone Zaza e Domenico Berardi tek kampioni i Italisë, raporton “Gazzetta dello Sport”.

Sulmuesi Zaza pritet që të kalojë tek Bianconerët menjëherë gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Kurse, Berardi mund të mbetet edhe një vit, në formë huazimi tek Sassuolo.

Marrëveshja për sigurimin e dyshes që ka shkëlqyer në sezonin e fundit, thuhet se do t’i kushtojë Juventusit rreth 30 milionë euro.