Juve prek çerekfinalen në Kupën e Italisë – Lajmi.net
Juve prek çerekfinalen në Kupën e Italisë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 22:39, 12 January 2019
Juventus ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi ka mposhtur 0-2 Bolognan në udhëtim.

‘Zonja e Vjetër’ edhe pse startoi pa Cristiano Ronaldon dhe disa lojtarë tjerë të skuadrës së parë, nuk e vuri asnjëherë në diskutim fitoren në ‘Renato Dall’Ara’.

Pas vetëm 9’-të minutave lojë, Bernardeschi shënoi golin e parë të ndeshjes, për 0-1.

Në pjesën e dytë, konkretisht në minutën e 49’, i riu Kean shënoi për 0-2, shkruan lajmi.net.

Në vazhdim të ndeshjes, Allegri bëri disa zëvendësime, duke e inkuadruar në lojë edhe Cristiano Ronaldon.

Kujtojmë se sot (e shtunë) kalimin në çerekfinale e ka arritur edhe Lazio me Milanin./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO