Justin Gaethje: McGregor ka humbur vetëbesimin dhe frikësohet të përballet me mu

Sport

21/05/2022 13:31

Ylli i UFC-së, Justin Gaethje ka nisur një sulm verbal ndaj Conor McGregor, duke pretenduar se irlandezi ka "frikë ta luftojë atë" dhe ka "humbur besimin e tij" dhe ka marrë vendime "të pulave".

Gaethje, i cili sfidon Charles Oliveira për titullin e peshave të lehta të UFC të shtunën mbrëma, i tha Ed Draper të Sky Sports se do të dëshironte ta bënte McGregor “të zhdukej nga sporti”.

McGregor theu këmbën gjatë luftës së tij trilogjike me Dustin Poirier vitin e kaluar, duke humbur me nokaut teknik në raundin e parë pasi nuk ishte në gjendje të vazhdonte.

“Dita e pagesës nuk do të ishte në krye të listës sime, aftësia për ta zhdukur atë njeri nga ky sport do të ishte në krye të listës sime. Unë do të isha shumë i sigurt.Mendoj se ai është i çuditshëm. Mendoj se ai ka frikë të luftojë me mua dhe trajneri i tij është mjaft i zgjuar për të mos lejuar që kjo të ndodhë.  Ai nuk do të luftojë me mua, ai do të luftojë me Kamaru [Usman] para se të luftojë me mua”, tha fillimisht ai, transmeton lajmi.net.

“Pasi kam luftuar me Donald Cerrone dhe e kam nokautuar, ai [McGregor] zgjodhi Cerrone për të luftuar. A mendoni se ishte një zgjedhje e pulës apo mendoni se ishte një zgjedhje që bëni kur dëshironi të jeni më i miri në botë”, shtoi tutje Gathje.

“Nëse humbet nga unë, ka vetëm një mënyrë për të humbur ndaj meje dhe kjo është të mos kthehesh më kurrë”, përfundoi me vendosmëri ai. /Lajmi.net/