Ju njoftojmë me shtatë ish dashnorët e Dafina Zeqirit (Foto)

Erdhi nga Suedia në Prishtinë si pa krye. Askush nuk e njihjte. Pak binte në sy në kryeqytetin e Kosovës një “ausllandere” e ardhur nga një shtet evropian që po kërkuar famën në vendin e origjines.

ShowBiz

02/03/2017 12:28

Pamja e saj nuk dallonte prej atyre vajzave tjera shqiptare që vinë me babë e nanë për t’i kaluar pushimet në vendlindje.

Pa stil në veshje, me një gjoks që ishte larg i të qenurit normal dhe imazh që kërkonte ndryshim rrënjësor. Kjo ishte Dafina Zeqiri nga Llapi. Me qëndrimin e saj në Kosovë, këngëtarja e ardhshme, kuptoi se zëri nuk është arma e vetme për të depërtuar në botën e muzikës. Ndryshoi lookun, bëri operacione plastike, ndryshoi edhe qasjen. Por më kryesorja nisi t’i ndërroi frajerat.

Magazina.al ka numruar disa prej tyre, duke shprehur keqardhje prej atyre që s’kemi arritur t’i përfshijmë në këtë listë të gjatë.

Të gjithë e dini lidhjen që kishte me rep-këngëtarin Ledri Vula në krahët e së cilit arriti kulmin e famës.

 

Por Ledri është vetëm njëri nga ata. Krenar Çoçaj ishte djaloshi tjetër që Dafina e “shfrytëzoi” për një kohë e më pas u nda.

Para këtyre, Dafina u përfol se ka pasur lidhje edhe me Fatos Bajqinofcin.

Pa u larguar nga reperat, për një kohë mediat raportuan për lidhjen e saj me Dj Blund; lidhje kjo që u mohua nga Daffy.

 

U përfol edhe për një lidhje me një stomatolog A. Asllani por edhe me Albin Gashin, djalin e avokatit të njohur Tomë Gashi

 

Dhe sikur u ngop me shqiptarët e Republikës së Kosovës, Dafina Zeqiri i hini edhe Republikës Domenikane. Nga ky vend, sic raporton Magazina.al, është Joze, i dashuri më i ri i Dafinës por jo edhe i fundit. Në këtë shtet me një popullësi prej 8 milion e 800 mijë banorë mund të ketë edhe “shanca” tjera për llapjanën e rritur në Suedi.