A ju kujtohet Diouf? Shikojeni çfarë i ka bërë Gerrardit (FOTO)

El Hadji Diouf ka kritikuar legjendën e pensionuar të Liverpoolit, Steven Gerrard.

Sport

25/11/2016 11:17

El Hadji Diouf sërish ka kritikuar ish bashkëlojtarin e tij Steven Gerrard pas tërheqjes së anglezit nga futbolli.

36-vjeçari u pensionua të enjten pas përfundimit të aventurës me LA Galaxu.

Kurse, Diouf, i cili kaloi dy sezone me “Reds” ka bërë kritika të reja ndaj mesfushorit.

“Kur kam ardhur në klub i kam treguar se nuk ishte askush”, deklaroi ai për “SFR Sport”, përcjell “Lajmi.net”.

“E kam pyetur: Në cilën garë të madhe ke luajtur dhe prej nga të kujtojnë njerëzit? Ai nuk ishte Zidane”, theksoi senegalezi.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.