Jourdan Dunn shpallet modelja e vitit në Britani (FOTO)

Super modelja Jourdan Dunn ka përmbyllur një vit të suksesshëm.

ShowBiz

26/11/2015 10:11

Bukuroshja britanike Jourdan Dunn është zgjedhur si modelja më e mirë e këtij viti në Mbretërinë e Bashkuar.

Kjo është hera e dytë që Dunn vlerësohet me këtë çmim në ‘British fashion Awards’, pasi edhe në vitin 2008 është zgjedhur si modelja më e mirë, transmeton lajmi.net.

Dunn ka thënë: “Ky çmim ka më shumë rëndësi se herën e parë. Në atë kohë unë isha një adoleshente, ndërsa tani jam bërë nënë, dhe ky është një vlerësim për punën që kam bërë këto vite. Është e mrekullueshme dhe jam shumë e lumtur!”/lajmi.net

Mwah! Jourdan kisses her award with glee as she poses for photographs at the annual bashThe thigh's the limit! Jourdan displayed her perfect pins in the dress, which was slit to the waistGood times! The 25 year-old star, from London, was presented with the accolade at Covent Garden's ColiseumKeeping her cool: Taking to the stage to collect her award, she said: 'You're going to make me cry. What the hell? I won this in 2008 and I was a hot mess. My speech was a hot mess, it was all a mess'Top of the class: Wearing a black and white design which boasted sleeveless detail and a high-collared neckline, she oozed class and sophisticationRed hot: Jourdan Dunn attends a drinks reception at the British Fashion Awards in partnership with SwarovskiPutting on a leggy display: Capping the look with a pair of silver, strappy shoes, she also sported a sleek side-parting and clutched onto her glass gongBack to basics: The British beauty flashed her reverse side as she posed up a storm for the cameras