Joshua për Usyk: Nuk më intereson se sa i mirë është ai – shpirti im konkurrues do të kapërcej të gjitha pengesat

Anthony Joshua ka folur para meçit ndaj Oleksandr Usyk. Të shtunën Joshua dhe Usyk do të përballen me njëri-tjetrin, transmeton lajmi.net. Përpara atij meçi ka folur boksieri anglez, duke thënë se pavarësisht sa i mirë është ukrainasi, ai do ta kalojë të gjitha pengesat. “Nuk më intereson se sa i mirë është ai – shpirti…

Sport

15/08/2022 23:29

Anthony Joshua ka folur para meçit ndaj Oleksandr Usyk.

Të shtunën Joshua dhe Usyk do të përballen me njëri-tjetrin, transmeton lajmi.net.

Përpara atij meçi ka folur boksieri anglez, duke thënë se pavarësisht sa i mirë është ukrainasi, ai do ta kalojë të gjitha pengesat.

“Nuk më intereson se sa i mirë është ai – shpirti im konkurrues do të kapërcej të gjitha pengesat”, tha Joshua për ‘Sky Sports Box’.

Meçi mes Anthony Joshua dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet në Arabinë Saudite, më 20 gusht. /Lajmi.net/