Joshua apo Whyte? Ja cili godet më fortë sipas kundërshtarit të përbashkët – Lajmi.net
Joshua apo Whyte? Ja cili godet më fortë sipas kundërshtarit të përbashkët
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 21:18, 11 February 2019
Joseph Parker ka bërë të ditur se cili godet më fortë në mes të Anthony Joshua dhe Dillian Whyte.

Ish kampioni i WBO, Parker, ka pësuar humbje një pas një nga Joshua dhe Whyte gjatë vitit të kaluar.

Me të dy ndeshjet që përfunduan pa nokaut dhe fituesi u vendos pas vendimit të jurisë, Parker ka bërë të ditur se cili nga kundërshtarët godet më fortë.

“Epo, dukshëm, Dillian më rrëzoi. Sigurisht se ai godet shumë fort” ka thënë Parker për ‘talkSPORT’, transmeton lajmi.net.

“Kishte shumë goditje dhe ai lëshoi një që më zuri në befasi, por unë luftova përsëri” ka thënë tutje ai.

“Joshua nuk lëshoi ndonjë goditje të fuqishme, kështu që do të qëndrojë në anën e Dillian. Ai ishte goditës më i fortë” ka thënë ndër të tjerash Joseph.

Është paksa befasuese kjo përgjigje. Kujtojmë se Joshua është kampion i katërfishtë dhe ka vetëm një ndeshje të fituar pa nokaut.

Gjithashtu, ishte viti 2015 kur Anthony Joshua u përkujdes që të nokautonte Dillian Whyte./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO