Jill Biden takohet me Kate Middleton

20:16 | 11 Qershor 2021

Zonja e parë u takua me Kate Middleton.

Dr. Jill Biden dhe Kate Middleton u takuan për herë të parë dhe gjithçka dukej rozë, përfshirë veshjet e tyre elegante, shkruan TMZ, transmeton lajmi.net.

Zonja e Parë dhe Dukesha e Kembrixhit u takuan të premten në Cornwall, Angli, jo shumë larg nga vendi ku Presidenti Biden po merr pjesë në Samitin e G7.

Ndërkohë, Kate dhe Jill janë përqëndruar në edukim dhe tek fëmijët.

Ato vizituan Akademinë Connor Downs dhe vizituan një klasë për fëmijë 4 dhe 5 vjeç, të cilët ishin duke lexuar librin, “Greta and the Giant”.

Të dy gratë kishin maska ​​në ambiente të mbyllura ndërsa bisedonin me fëmijët rreth librit.

Dyshja më vonë u drejtuan jashtë dhe vizituan disa nga kafshët në lokalet. Fëmijët kujdesen për disa lepuj, që shpjegon pse Jill mbante një pjatë të madhe karrota.

Kate dhe Jill gjithashtu morën pjesë në një tryezë të rrumbullakët mbi edukimin e fëmijërisë së hershme.

Jill, natyrisht, ka kaluar dekada si pedagoge. Ajo aktualisht është një profesore kolegji, kështu që ky udhëtim dhe vetë diskutimi janë, pa dyshim, veçanërisht domethënës për të.

Ky është udhëtimi i parë ndërkombëtar i çiftit Biden që nga hyrja në Shtëpinë e Bardhë. /Lajmi.net/