Jepet ndihma e parë financiare për Trepçën si shoqëri aksionare – Lajmi.net
Jepet ndihma e parë financiare për Trepçën si shoqëri aksionare
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 19:43, 14 March 2019
Është nënshkruar marrëveshja e parë për ndihmë financiare për Trepçën.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka.

Ai po ashtu ka bërë të ditur se vlera financiare e kësaj ndihme është pesë milionë euro.

Postimi i plotë i të parit të Zhvillimit Ekonomik në Kosovë:

Sot nënshkruam marrëveshjen e parë për ndihmë financiare për Trepça si shoqëri aksionare. Shuma e ndihmës është afër 5 milionë EUR dhe ka për qëllim ti jep një shtytje Trepçës si tërësi. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO