Të Infektuar: 106.022

Të Shëruar: 96.668

Të Vdekur: 2.198

Januzaj: Jam i lumtur për Kosovën, shpresoj të kualifikohen në Evropian

8:40 | 6 Maj 2020

Lojtari me prejardhje shqiptare, Adnan Januzaj është shprehur tejet i lumtur me suksesin e Kosovës.

Januzaj, i cili përfaqëson Belgjikën, këto komente i ka bërë në një bisedë live në Instagram me yllin e ‘Dardanëve’, Benjamin Kololli, transmeton lajmi.net.

“Jam i lumtur për Kosovën. Unë shikoj çdo ndeshje që luan Kosova dhe jam i sigurt se ata do të kualifikohen në EURO 2021″, u shpreh ylli i Real Sociedad.

Kujtojmë se ndeshja e play-off e Ligës së Kombeve, Kosova kundër Maqedonisë së Veriut, u shty për muajin shtator ose tetor për shkak të pandemisë koronavirus. /Lajmi.net/