Januzaj asiston, Belgjika fiton (Video)

Belgjika ka shënuar fitore bindëse me rezultat 3-1, në miqësoren e zhvilluar kundër Islandës, ku Januzaj dhuroi dhe një asistim.

Sport

12/11/2014 22:36

Adnan Januzaj ka treguar edhe një herë shumë mirë se është një talent i madh, pasi kësaj radhe ka bërë një asistim fantastik në miqësoren ndaj Islandës.

Teksa po rjedhte minuta e 11 e takimit, Januzaj asistoi për mrekulli deri te bashkëlojtari i tij, Lombaerts i cili shënon për të kaluar Belgjikën në epërsi.

Sidoqoftë, dy minuta më vonë, Finnbogason shënon për të barazuar rezultatin. Pjesa e parë ka përfunduar me rezultat 1-1, ndërsa tashmë pritet të fillojë dhe pjesa e dytë.

Në minutën e 62’ Origi dhe Romelu Lukaku në minutën e 73’, shënuan për të nënshkruar kapitullimin e Islandës në këtë takim.

Video