James: Messi është nga një tjetër planet

Superylli i Real Madridit, James Rodriguez edhe një herë tjetër e ka lavdëruar Lionel Messin duke thënë se ai është nga një planet tjetër.

Sport

22/06/2015 23:42

James Rodriguez ka thënë se Lionel Messi është një lojtar nga planet tjetër, dhe se ai nuk krahasohet me argjentinasin.

“Messi është nga një planet tjetër. Nuk mund të thuani se ndeshja ndërmjet Kolumbisë dhe Argjentinës është James ndaj Messit”.

“Një krahasim i tille do të ishte i padrejtë ndaj Messit”, përfundoi James fjalët e tij të thëna në konferencë për shtyp.