Jagielka, më i shpejti në Premierligë

Kapiteni i Evertonit, Phil Jagielka është futbollisti më i shpejtë në Premierligë, deri më tani gjatë këtij sezoni, sipas statistikave zyrtare të publikuara nga EA Sports.

Sport

30/10/2014 17:21

Harrojeni Theo Walcottin ose Raheem Sterlingun, futbollisti më i shpejtë në Premierligë deri më tani gjatë këtij sezoni (e di se do të befasoheni) është kapiteni i Evertonit, Phil Jagielka.

Sipas statistikave zyrtare të publikuara nga EA Sports, të regjistruara në bazë të shpejtësisë së vrapuar nga futbollistë në distanca të caktuara, ylli i Evertonit ka dalë në krye me 35.99 kilometra në orë.

Pas tij vijnë mbrojtësi i Leicester City, Ritchie de Laet dhe mesfushori i Crystal Palace, Joe Ledley, në listën që përfshinë disa emra të pazakonshëm.