Jackie Chan po plaket, ja sa vjeç është bërë

Aktori i njohur i arteve marciale, Jackie Chan për shumë vite i ka qëndruar besnik skenës së aktrimit.

ShowBiz

09/04/2018 14:56

Edhe pse vitet kalojnë, Jackie Chan është ende në formë dhe vazhdon të sjell krijime të reja nga kinematografia, shkruan lajmi.net.

Më 7 prill, aktori festoi ditëlindjen, duke mbushur kështu plot 64 vjet, të përcjella me karrierë shumë të suksesshme në aktrim.

Disa herë është thënë që aktori ka vendosur ta lë aktrimin, kjo për shkak të moshës dhe lëndimeve që pëson gjatë xhirimeve.

“Journey to China” titullohet filmi i fundit ku aktroi Jackie Chan, ndërsa po punon ende rreth këtyre projekteve filmike. /Lajmi.net/