Ja skuadrat e interesuara për Shaqirin

Roberto Mancini tanimë e ka bërë të qartë se nuk e do Xherdan Shaqirin në skuadrën e tij për edicionin e ardhshëm.

Sport

08/08/2015 19:12

Trajneri italian nuk e ka ftuar fare djaloshin me pasaportë zvicërane për ndeshjet para-sezonale.

Shaqiri besohet se është duke kërkuar destinacionin e ardhshëm në karrierën e tij dhe plotë 6 skuadra i duan shërbimet e tij.

Stoke City, Everton, Tottenham, Newcastle, Dortmund dhe Wolfsburg e duan Xherdanin në skuadrën e tyre.

Pritet që mbrenda pak javëve të vendoset përfundimisht e ardhmja e ish lojtarit të Bayern Munchen.