Ja sa para duhet të paguajnë Reali për Man Utd nëse emërojnë Mourinhon si trajner – Lajmi.net
Ja sa para duhet të paguajnë Reali për Man Utd nëse emërojnë Mourinhon si trajner
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliPremier LeagueSport 8:59, 12 January 2019
Pasi Jose Mourinho është shkarkuar nga pozita e trajnerit të Manchester United, shumë skuadra të mëdha po e vëzhgojnë situatën e tij.

Sigurisht se nuk mund të mungonte as interesimi nga Real Madrid, të cilët më parë kishin bashkëpunuar me portugezin dhe momentalisht janë në krizë të rezultateve.

Por, nëse ata duan të emërojnë Mourinhon si trajnerin e skuadrës, do të duhet t’i paguajnë Manchester United një shumë prej afër 11 milionë eurove, shkruan “The Sun”, transmeton lajmi.net.

Është presidenti i “Los Blancos”, Florentino Perez ai që po synon ta rikthejë Mourinhon në “Santiago Bernabeu”.

Pra, përveç se Reali do të fitonte cilësi me emërimin e “Special One”, do të ishin edhe “djajtë e kuq” që do t’i gëzoheshin atij emërimi, shkaku i financave. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO