Ja sa do të paguajë Stoke për transferimin e Shaqirit

14:26 | 10 Gusht 2015

Foto nga: http://lajmi.net/ja-sa-do-te-paguaje-stoke-per-transferimin-e-shaqirit/

Sipas mediave italiane, Stoke City do të paguajë 19 milionë euro dhe një milionë euro tjera në bazë të sukseseve, për transferimin e Xherdan Shaqirit nga Interi.

Xherdan Shaqiri është shumë pranë transferimit nga skuadra e Interit te ajo e Stoke Cityt.

Dhe, sipas mediave italiane, ky transferim skuadrës angleze do t’i kushtojë plotë 20 milionë euro.

Stoke do të paguajë 19 milionë euro menjëherë pas transferimit, teksa 1 milionë euro tjera do të paguhen në bazë të sukseseve të lojtarit.