Ja pse Ronaldo është lojtari më i mirë në histori të futbollit

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka thënë se klienti i tij është në mënyrë të padiskutueshme lojtari më i mirë në historinë e futbollit, dhe kjo pasi ka shënuar shumë gola edhe pse është anësor.

Sport

04/01/2015 14:55

Të jesh anësor dhe të shënosh një numër të madh të golave siç bën Ronaldo, mjafton të shpallesh si lojtari më i mirë në historinë e futbollit, gjithnjë sipas fjalëve të thëna nga Jorge Mendes.

“Ai është makinë e vërtetë e gilave, ai është lojtari më i mirë në historinë e futbollit, dhe askush nuk mund ti afrohet”, tha Mendes për Telefoot.

“Ai është anësor, në rregull? Më tregoni vetëm një lojtar i cili është anësor dhe ka shënuar vetëm 10 përqind të golave që i ka shënuar Ronaldo”, përfundoi Mendes.