Ja dy kombëtaret e radhës që siguruan plasmanin në Euro 2020

Përfundimi i ndeshjeve të sontme të kualifikimeve për Euro 2020 kanë konfirmuar edhe dy kombëtare tjera që kanë siguruar plasmanin në turneun e vitit të ardhshëm.

Sport

13/10/2019 23:05

Polonia dhe Rusia janë dy skuadrat që pas fitores së sotme kanë prerë biletën për Euro 2020.

Polakët mposhtën Maqedoninë e Veriut, kurse rusët fituan si mysafir të Qipros.

Ndryshe, Belgjika dhe Italia janë dy kombëtaret që kishin siguruar më herët biletën për finalet e Kampionatin Evropian 2020. /Lajmi.net/