Italia raporton numrin e vdekjeve me koronavirus

Italia ka raportuar edhe 65 vdekje të tjera nga koronavirusi të hënën.

Bota

08/06/2020 19:00

Abruzzo, Umbria, Calabria, Valle d’Aosta, Sardenja, Molise, Basilicata, Sicilia, Friuli-Venezia Giulia, Puglia dhe Trentino-Alto Adige nuk raportuan vdekje të reja, pa asnjë rast të ri, shkruajnë mediet italiane, transmeton lajmi.net.

Lombardia mbetet epiqendra e infeksionit, duke pasur 194 nga 280 raste të reja (69.2 përqind).

Vendi ka pasur 235,278 teste pozitive të COVID-19 (+280), me 34.730 prej tyre aktualisht aktivë (-532).

Gjithsej 166,584 njerëz janë rikuperuar (+747) dhe 33.964 kanë vdekur nga virusi. /Lajmi.net/