Të Infektuar: 4307

Të Shëruar: 2095

Të Vdekur: 94

Italia publikon shifrat/ 662 viktima në 24 orët e fundit

18:35 | 26 Mars 2020

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 8156, që do të thotë janë 662 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet janë shtuar me 5249 duke e çuar në 54030 numrin total të rasteve aktive. Numri i të shëruarve ka shkuar në 10361 dhe 3612 janë në gjendje kritike, shkruan lajmi.net.

Ndërkohë, në nivel global shifra e të prekurve me COVID-19 ka shkuar në mbi 500 mijë.

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 23004. /Lajmi.net/