Ish-ylli i Chelsea, Christian Atsu në mesin e viktimave që janë bllokuar nën rrënoja në Turqi

Christian Atsu thuhet se është bllokuar pas tërmetit në Turqi. Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur sot në orët e hershme të mëngjesit në Turqi. Goditja ka qenë e madhe me 7.8 magnitude dhe ka sjellë mijëra vdekje, transmeton lajmi.net. Përveç numrin e viktimave ka edhe të tjerë që janë nën rrënoja dhe që fati…

Sport

06/02/2023 14:14

Christian Atsu thuhet se është bllokuar pas tërmetit në Turqi.

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur sot në orët e hershme të mëngjesit në Turqi.

Goditja ka qenë e madhe me 7.8 magnitude dhe ka sjellë mijëra vdekje, transmeton lajmi.net.

Përveç numrin e viktimave ka edhe të tjerë që janë nën rrënoja dhe që fati i tyre ende nuk dihet.

Në mesin e tyre është edhe ish-ylli i Chelsea, Christian Atsu që thuhet se është bllokuar nën rrënoja, ndërsa përpjekjet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë.

Kuptohet, detajet e situatës janë relativisht të paqarta – por gazetari turk, Ekrem Konur raporton se Atsu është bllokuar nën rrënoja.

Ndërkombëtari i Ganës, i cili luajti 65 herë për vendin e tij, iu bashkua Hatayspor verën e kaluar dhe shënoi golin e fitores në fitoren e klubit kundër Kasimpasa./Lajmi.net/