Ish shefi i VW akuzohet për skandalin e naftës – Lajmi.net
Ish shefi i VW akuzohet për skandalin e naftës
Autori: Lajmi.net BotaLajme 13:44, 15 April 2019
Ish-shefi ekzekutiv i prodhuesit të makinave Volkswagen akuzohet për mashtrim.

Ish-shefi ekzekutiv i prodhuesit të makinave Volkswagen është akuzuar në Gjermani për skandalin e emisioneve të naftës.

Prokurori publik në Braunschweig akuzoi Martin Winterkorn dhe katër menaxherë të tjerë, me mashtrim, raporton “BBC”, transmeton lajmi.net.

Winterkorn tashmë po përballet me akuza penale në SHBA, por nuk ka të ngjarë të përballet me gjyqin atje, pasi Gjermania nuk i ekstradon qytetarët e saj.

Ai dha dorëheqjen si shefi i VW në vitin 2015. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO